fbpx

Compliance

Strona główna » Praktyka compliance i postępowania wewnętrzne

 

Pióro i lupa na księdze - grafika pochodzi z serwisu Kancelarii Certus

Ryzyko prawne przyjmuje różne oblicza, a siła wiatru na morzu regulacji prawnych często osiąga najwyższe wartości w skali Beauforta, dlatego nasz compliance (postępowanie wenętrzne)jest każdorazowo dostosowany do potrzeb klienta, choć jego cel jest zawsze taki sam – skuteczna ochrona kapitana, załogi i całego statku przed niszczącą siłą wzburzonych fal.

Compliance i postępowanie wewnętrzne – czym są?

Compliance i postępowanie wewnętrzne to dla nas minimalizacja ryzyka gospodarczego, szybka i adekwatna reakcja na zmieniającą się rzeczywistość prawną, wzrost efektywności przedsiębiorstwa, uproszczenie procedur, ułatwiona diagnostyka problemów w organizacji, większa świadomość prawna pracowników, pełna odpowiedzialność i odważna wizja rozwoju.

Jeżeli chcesz zostać naszym Klientem – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony

Naszym codziennym działaniem zaprzeczamy morskim opowieściom o biurokracji w compliance. Szkolenia i prawo, oraz procesy, które pokazujemy jak osiągnąć wyższy stopień zorganizowania przedsiębiorstwa to część naszej oferty. Dzięki niej pomagamy rozszerzyć działalność, zwiększyć przychody …  i  spokojniej spać.

„Wnikliwa obserwacja rzeczywistości pozwala nam formułować trafne wnioski, na podstawie których nasi klienci podejmują ważne decyzje biznesowe.”

– Dariusz Bielski, wspólnik Kancelarii Prawnej CERTUS

.

Celem naszej współpracy z Klientami w ramach compliance – oferty prawnej dla firm jest nieustanne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w prowadzonej działalności gospodarczej. Chcemy służyć przedsiębiorcom zgodnie z ich oczekiwaniami. Jesteśmy głosem doradczym, który z jednej strony wskazuje na nowe możliwości działania, a z drugiej – gwarantuje prawne bezpieczeństwo rozwoju.

Przykład współpracy naszej Kancelarii Prawnej z Klientem

BAUMIT SP. Z O.O. [zobacz referencje wystawione przez firmę Baumit naszej Kancelarii Prawnej] jest jednym z czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce, a w szczególności systemów ociepleń, tynków maszynowych oraz produktów do renowacji zabytków. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Polsce, wykorzystujące nowoczesne technologie. Marka BAUMIT ma ponad 100-letnią tradycję na arenie międzynarodowej, a produkty sygnowane jej logo cieszą się szerokim uznaniem pośród dystrybutorów, architektów, inwestorów, wykonawców i konsumentów.

Współpraca ze spółką Baumit to dla nas partnerstwo strategiczne. Od ponad 20 lat dotrzymujemy kroku organizacji, która śmiałą wizją i wdrożonymi innowacjami zmienia rynek materiałów budowlanych i swoje najbliższe otoczenie. Zapewniamy wielowymiarowe wsparcie prawne w każdym obszarze prowadzonej przez Baumit działalności gospodarczej. Załoga Kancelarii każdego dnia dba o bezpieczeństwo prawne całego przedsiębiorstwa, jego pracowników i osób nim zarządzających.

Ster na statku - grafika z podstrony o compliance z serwisu Kancelarii Prawnej CERTUS


„Wdrożyłem program compliance, bo doceniam wartość posiadania prawnika już na etapie prac koncepcyjnych, i wiem, że dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo jest w stanie udźwignąć realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów”.

– Jacek Czyżewicz, prezes zarządu Baumit sp. z o.o.

COMPLIANCE Z inicjatywy obecnego prezesa zarządu w roku 2012 wdrożyliśmy w spółce Baumit system compliance i do dzisiaj stoimy na straży jego właściwego funkcjonowania. Z pomocą programu compliance zapewniamy zgodność zachowań całej organizacji i ludzi ją tworzących z przepisami prawa, dbamy o dobrą reputację naszego klienta, minimalizujemy ryzyko biznesowe i zabezpieczamy przed negatywnymi skutkami ewentualnej kontroli regulatorów poprzez podnoszenie świadomości prawnej pracowników, mając na uwadze, że rozwój firmy jest możliwy dzięki pogłębianiu świadomości oraz umiejętności wszystkich członków załogi. Od czasu wdrożenia systemu compliance, spółka Baumit nie poniosła żadnych strat finansowych tytułem naruszenia obowiązujących przepisów prawa.