Pomiń linki

Lean dla firm

Współpracując z klientami biznesowymi staramy się stosować zasady charakterystyczne dla „szczupłego zarządzania” – Lean Management.

W pierwszej kolejności staramy się eliminować tzw. „mudy” czyli marnotrawstwa, a następnie wprowadzamy usprawnienia w procesie, aby poprawić funkcjonowanie organizacji z którą współpracujemy.

Nasze doświadczenie wskazuje, iż Lean Management jest skutecznym narzędziem do uzyskania wymiernych i relatywnie szybkich korzyści. Dzięki takiemu podejściu klienci oszczędzają czas i pieniądze.

Lean dla firm
lean dla gim

Lean dla gmin

W zakresie dochodzenia należności podmioty publiczne np. gminy wykazują się daleko idącą ostrożnością i zachowawczością. W konsekwencji sektor publiczny z opóźnieniem i skokowo implementuje sprawdzone rozwiązania typowe dla biznesu.

Jednostki sektora publicznego, które skorzystały z naszej usługi szybko zauważyły korzyści wprowadzenia optymalizacji procesów m.in. przez skrócenie czasu realizacji zadań, lepszą komunikację i redukcję kosztów.

Koncepcja Lean sprawdzi się zarówno w gminach, jednostkach organizacyjnych gmin, spółkach gminnych jak i uczelniach wyższych.

Windykacja lean – efekty

Dzięki wdrożeniu lean management w windykacji:
• znacząco poprawiamy ściągalność należności w firmie,
• upraszczamy zarządzanie procesem windykacji,
• poprawiamy komunikację pomiędzy pracownikami zaangażowanymi w proces windykacji,
• ograniczamy nieefektywne czynności, które zabierają czas i tym samym przedłużają postępowanie windykacyjne, wbrew najważniejszej zasadzie dobrego procesu windykacji, tj. im szybciej, tym skuteczniej,
• uwalniamy zasoby ludzkie – mniej zaangażowanych w windykację,
• wprowadzamy kryteria oceny skuteczności windykacji.

Windykacja, lean

Jak to działa

1.

Edukujemy pracowników i przeprowadzamy szczegółową analizę istniejących procesów

2.

Identyfikujemy działania, które nie dodają wartości w procesie lub są nieefektywnie zorganizowane

3.

Sporządzamy raport, który zawiera propozycje optymalizacji procesu

Dlaczego warto

Narzędzia lean management często przynoszą makro efekty przy mikro zmianach, dlatego już niewielkie usprawnienia będą odczuwalne dla firmy

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, gdzie prawidłowa organizacja procesów stanowi o ich sukcesie, a zdecydowana większość firm produkcyjnych działa zgodnie z metodą lean

Mamy spore doświadczenie w procesach windykacji należności prowadzonych zarówno dla firm, jak i dla podmiotów publicznych

Kontakt

Masz pytania odnośnie do usługi lean dla firm? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz.

Wrocław

ul. Skwierzyńska 28/1A, 53-522 Wrocław

Email: certus@kancelaria-certus.pl

Kom: +48 512 466 221

Tel: +48 71 799 41 20

Warszawa

ul. Pańska 96/83 00-837 Warszawa

Email: warszawa@kancelaria-certus.pl

Kom: +48 512 466 221

Tel: +48 22 499 99 02