Doświadczenie

Case study

BAUMIT SP. Z O.O. jest jednym z czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce, a w szczególności systemów ociepleń, tynków maszynowych oraz produktów do renowacji zabytków. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Polsce, wykorzystujące nowoczesne technologie. Marka BAUMIT ma ponad 100-letnią tradycję na arenie międzynarodowej, a produkty sygnowane jej logo cieszą się szerokim uznaniem pośród dystrybutorów, architektów, inwestorów, wykonawców i konsumentów.

Współpraca ze spółką Baumit to dla nas partnerstwo strategiczne. Od ponad 15 lat dotrzymujemy kroku organizacji, która śmiałą wizją i wdrożonymi innowacjami zmienia rynek materiałów budowlanych i swoje najbliższe otoczenie. Zapewniamy wielowymiarowe wsparcie prawne w każdym obszarze prowadzonej przez Baumit działalności gospodarczej. Załoga Kancelarii każdego dnia dba o bezpieczeństwo prawne całego przedsiębiorstwa, jego pracowników i osób nim zarządzających.

case-study
„Wdrożyłem program compliance, bo doceniam wartość posiadania prawnika już na etapie prac koncepcyjnych, i wiem, że dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo jest w stanie udźwignąć realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów”.

– Jacek Czyżewicz, prezes zarządu Baumit sp. z o.o.

 

COMPLIANCE Z inicjatywy obecnego prezesa zarządu w roku 2012 wdrożyliśmy w spółce Baumit system compliance i do dzisiaj stoimy na straży jego właściwego funkcjonowania. Z pomocą programu compliance zapewniamy zgodność zachowań całej organizacji i ludzi ją tworzących z przepisami prawa, dbamy o dobrą reputację naszego klienta, minimalizujemy ryzyko biznesowe i zabezpieczamy przed negatywnymi skutkami ewentualnej kontroli regulatorów poprzez podnoszenie świadomości prawnej pracowników, mając na uwadze, że rozwój firmy jest możliwy dzięki pogłębianiu świadomości oraz umiejętności wszystkich członków załogi. Od czasu wdrożenia systemu compliance, spółka Baumit nie poniosła żadnych strat finansowych tytułem naruszenia obowiązujących przepisów prawa.