Pomiń linki

Statystyki spraw frankowych – 2021 r.

 

Za nami I kwartał 2021 r. a Sądy już raportują znaczny wzrost spraw frankowych. W samym Sądzie Okręgowym w Warszawie w I kwartale 2021 wpłynęło 5595 spraw ,,frankowych”.

 

Od 1 kwietnia 2021 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie powstał specjalny wydział ,,frankowy”, który obecnie liczy 12 sędziów, docelowo orzekać ma w nim 16 sędziów.

Zakładając, że w II kwartale br. wpłynie podobna ilość spraw co w I kwartale – tj. 6 tys., 1 sędzia w wydziale ,,frankowym” będzie miał do rozpoznania 500 spraw w swoim referacie. Zakładając kolejno, że III i IV kwartale będzie wpływała podobna ilość spraw – na jednego sędziego w III kwartałach przypadać będzie 1500 spraw!

Przy założeniu, że 1 sędzia w kwartale zakończy 500 spraw (kwartalny wpływ do referatu), przy założeniu 60 dni pracujących, musiałby wydawać w przybliżeniu 8,5 wyroków dziennie!

Wszystko powyższe przy założeniu utrzymania ilości spraw ,,frankowych” ma poziomie 6 tys. na kwartał.

W całym 2020 do SO w Warszawie oraz SO Warszawa Praga wpłynęło 16 531 (dane z Ministerstwa Sprawiedliwości), średnio w kwartale – 4 132 spraw.

Zatem w II, III i IV kwartale 2021 r. należy założyć przyrost ilości spraw ,,frankowych”, tym bardziej, że przed nami kolejne rozstrzygniecie TSUE oraz uchwała Sądu Najwyższego, która powinna ujednolicić orzecznictwo i w konsekwencji usprawnić postępowanie sądowe.

Posiadasz kredyt we frankach? Przekaż swoją umowę kredytową do bezpłatnej weryfikacji już teraz, aby wiedzieć się jak działać dalej. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące kredytu frankowego i procesu sądowego.

Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią pod nr 730-307-301 lub napisz do nas na adres: franki@kancelaria-certus.pl