Pomiń linki

Wakacje kredytowe 2024: ulga dla Kredytobiorców

Dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z kredytów hipotecznych! Wakacje kredytowe, które cieszyły się popularnością w poprzednich latach, będą kontynuowane również w 2024 roku, oferując ulgę dla wielu kredytobiorców.

Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?

Aby móc skorzystać z wakacji kredytowych w 2024 roku, kredytobiorcy muszą spełnić określone kryteria:

  • posiadanie kredytu udzielonego w złotówkach,
  • zaciągnięcie kredytu przed 1 lipca 2022 roku,
  • kredyt obejmuje nieruchomość, w której zamieszkuje wnioskodawca.
Elastyczność wyboru

Kredytobiorcy będą mieli możliwość zawieszenia płatności rat przez jeden miesiąc na kwartał. W pierwszym kwartale wakacji kredytowych, zawieszenie płatności przypada na marzec 2024 roku. W kolejnych kwartałach, kredytobiorcy sami będą mogli wybrać miesiąc, w którym chcą zawiesić płatności.

Kryterium dochodowe

Z wakacji kredytowych skorzystać będą mogli ci kredytobiorcy, którzy na spłatę kredytu muszą przeznaczać powyżej 35 % miesięcznego dochodu. Przykładowo, jeśli kredytobiorca zarabia 5.000,00 zł miesięcznie, aby zakwalifikować się do wakacji kredytowych, jego miesięczna rata kredytu musi wynosić co najmniej 1.750,00 zł.

Konsultacje i oczekiwania

Projekt wakacji kredytowych na rok 2024 jest obecnie w fazie konsultacji. Na informacje dotyczące wyliczania dochodu kredytobiorcy (lub całego gospodarstwa domowego) musimy jeszcze zaczekać, dlatego zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej w celu uzyskania najnowszych informacji.

W artykule z dnia 27 lipca 2022 r. => https://kancelaria-certus.pl/wakacje-kredytowe/ – wyjaśnialiśmy zasady funkcjonowania wakacji kredytowych w latach 2022 – 2023 r.

Autor Aleksandra Warszewska